Haber

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek’ten HDP’nin blokesinin kaldırılmasına tepkisi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) HDP’nin hesaplarına konulan blokeyi kaldırma kararına ilişkin, “Anayasa Mahkemesi kararıyla Anayasa’yı ihlal etmiştir.” söz konusu.

Perinçek, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, HDP kapatma davasının ara kararıyla AYM’nin mahkeme olmaktan çıktığını iddia etti.

AYM’nin aldığı kararla terör örgütüne 540 milyon lira verdiğini belirten Perinçek, “Anayasa Mahkemesi aldığı kararla Anayasa’yı ihlal etmiştir. Türkiye’nin birlik ve bütünlüğe aykırı bir şey yapmadığını iddia edecek bir Türk var mı? Türkiye mi? Amerikalı bile değil.” ifadesini kullandı.

Perinçek, HDP’nin açıkça PKK’dan talimat almasına rağmen Anayasa Mahkemesi’nin bunu görmezden geldiğini söyleyerek, HDP’ye verilecek 540 milyon liranın Mehmetçi’ye kurşun olacağını belirtti.

AYM’nin kararından dolayı üzüntülerini dile getiren Perinçek, “Anayasa Mahkemesi’ni protesto ediyoruz. Hukuk, vicdan, vatan, Türk milleti, devleti ve insanlık adına bu kararı kınıyoruz. Bu kararla Anayasa Mahkemesi, kendini kınadı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu