Haber

Kılıçdaroğlu ile görüşen Özgür Demirtaş’tan ‘arka plan’ açıklaması

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Özgür Demirtaş ile görüşmesinin gündeme gelmesinin ardından görüşmeye ilişkin iki taraftan da bir yalanlama gelmezken Demirtaş’ın sosyal medya hesabı konuyla ilgili açıklama yaptı.

Demirtaş, “Arkadaşlar defalarca yazdığım gibi benim siyasetle hiçbir ilgim ve isteğim yok. Şu anda teknokrat olarak kalmak istiyorum. Türkiye’nin kalkınması, yatırım çekmesi ve gelişmesi için elbette elimden geleni yapacağım. , geri planda kalmam şartıyla.” Demirtaş, “Ülkede sadece ben değil, yardım edebilecek binlerce güzel insan var. Önemli olan bizim alım gücümüz arttı. Son yıllarda alım gücü çöktü. Birçok uyarı geldi. 10 yıl.Umarım bir gün herhangi bir siyasi parti bu uyarılara kulak verir.Hangi siyasi parti “Bilim adamları ve uzmanlarla birlikte karar verirse ülke için doğru olanı yapmış olur. Lütfen unutmayın ki tüm dünyada para politikaları sıkılaştığında bilimle karar veren ülkeler ayakta kalır.”

Kemal Kılıçdaroğlu ve akademisyen Özgür Demirtaş’ın tezleri CHP kaynakları tarafından doğrulanırken, ‘transfer para yönetimi’ teklifinde bulunulduğu iddiasını yalanladılar. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu