Ekonomi

Evde Bakım Yardımı İçin Hesaplara 2,8 Milyar TL Yatırıldı

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bakıma muhtaç vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 2,8 milyar TL Evde Bakım Yardımını hesaplara yatırdıklarını açıkladı.

Bakan Göktaş, yazılı açıklamasında, bakanlığın sunduğu en önemli aile odaklı bakım hizmet modellerinden biri olan Evde Bakım Yardımı’nın, engelli bireylerin öncelikle aileleriyle birlikte desteklenmesi amacıyla 2006 yılında hayata geçirildiğini hatırlattı. Göktaş, Evde Bakım Yardımı ile bakıma muhtaç yakınlarının bakımını üstlenen vatandaşların desteklenerek aile bütünlüğünün korunduğunu belirtti.

‘566 BİN VATANDAŞ FAYDALANACAK’

Bakan Göktaş, Evde Bakım Yardımı kapsamında yararlanıcı başına ayda 5 bin 97 TL ödeme yapıldığını belirterek, “Bu ay tam bakmakla yükümlü vatandaşlarımızın ve ailelerinin hesaplarına toplam 2,8 milyar TL Evde Bakım Yardımı yatırdık. Şu anda 566 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımından yararlanıyor. Bakanlık olarak engellilik alanında hak temelli sosyal yardımların şeffaf bir anlayışla sürdürülebilir olmasını, politikamız çerçevesinde çok değerli görüyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonu. Bu bağlamda kimseyi geride bırakmayan bir toplum vizyonumuz çerçevesinde geliştirdiğimiz bütünsel ve adil sosyal hizmet modelleriyle toplumun her bireyine hizmet sunuyoruz. . Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu