Haber

Çin’de Fener Festivali Hazırlıkları Renkli Görüntüleri Getirdi

Çin’in kuzeydoğusundaki Liaoning eyaletindeki Yingkou şehrinin antik Liaohe caddesinde bir feneri inceleyen turistler, 3 Şubat 2023. (Fotoğraf: Yao Jianfeng/Xinhua)

YINGKOU, 4 Şubat (Xinhua) — Çin’in Yingkou kentinin antik Liaohe caddesi, Fener Festivali’ni karşılamak için çeşitli fenerlerle süslendi. Bu yıl festival, Çin ay takviminin ilk ayının 15. günü olan 5 Şubat’a denk geliyor.

Çin’in kuzeydoğusundaki Liaoning eyaleti, Yingkou şehrinin antik Liaohe caddesinde fenerlerin önünde poz veren bir çocuk, 3 Şubat 2023. (Fotoğraf: Yao Jianfeng/Xinhua)
Çin’in kuzeydoğusundaki Liaoning eyaletindeki Yingkou şehrinin antik Liaohe caddesinde bir fenerin önünde poz veren turistler, 3 Şubat 2023. (Fotoğraf: Yao Jianfeng/Xinhua)
Çin’in kuzeydoğusundaki Liaoning eyaletindeki Yingkou şehrinin antik Liaohe caddesinde fenerleri izleyen bir çocuk, 3 Şubat 2023. (Fotoğraf: Yao Jianfeng/Xinhua)
Çin’in kuzeydoğusundaki Liaoning eyaletindeki Yingkou şehrinin antik Liaohe caddesindeki fenerler, 3 Şubat 2023. (Fotoğraf: Yao Jianfeng/Xinhua)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu