Haber

Arap Parlamentosu, Somali’deki saldırıyı kınadı

Arap Parlamentosu, Suudi Arabistan, Bahreyn ve Mısır, Somali’de askeri eğitim üssüne düzenlenen ve 25 askerin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı.

Arap Parlamentosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, askeri eğitim üssüne yapılan saldırıyı kınanırken, topraklarını korumak için aldıkları tüm tedbirlerde Somali ile tam dayanışma içinde oldukları belirtildi.

Açıklamada, Somali’nin güvenlik ve istikrarı sağlama, aşırıcılık ve terörle mücadele çabalarını pekiştirdiğine değinilirken, uluslararası toplumun terör örgütlerinin yok edilmesi ve mali kaynaklarının tüketilmesi için ortak çaba göstermesi gerektiği vurgulandı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, saldırıyı şiddetle kınayarak, Somali hükümeti ve halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.

Mısır ve Bahreyn Dışişleri Bakanlıkları da farklı yazılı açıklamalarda saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade ettiler.

Türk Dışişleri Bakanlığı da Mogadişu’da meydana gelen terör saldırısını kınadı ve yaralılara başsağlığı ve şifa dileklerini iletti.

Somali’nin başkenti Mogadişu’da askeri eğitim üssüne düzenlenen intihar saldırısında 25 asker hayatını kaybetti, 60’a yakın asker de yaralandı.

Saldırıyı terör örgütü El Şebab üstlendi.

erzin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu