Haber

Ali Yerlikaya: “En büyük eserini gençlere emanet eden, ‘Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk…

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı açıklamasında, “Çanakkale’de ‘Saldırmayı değil, ölmeyi emrediyorum’ diyen kararlılıktır. Cumhuriyet, düşman gemilerine bakan iradedir.” İstanbul’un işgalinde boğazı bölen ve ‘Geldikleri gibi giderler’ diyor. Büyük Taarruz’da Cumhuriyet, ‘Vakit geldi inşaAllah, zafer bizimdir’ diyen inançtır. En büyük eserini gençliğe emanet eden ve ‘Türkiye Cumhuriyeti başaracaktır’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyoruz. Sonsuza kadar yaşa’, kahraman silah arkadaşları, aziz vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz.” Minnet ve şükranla anıyorum. Bir asırdır değişmeyen heyecanımız ve inancımızla Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun” dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X (Twitter) hesabından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı. Yerlikaya’nın video mesajı şöyle:

“CUMHURİYET, ÇANAKKALE’DE ‘SİZE SALDIRINIZI DEĞİL, ÖLMEYİ EMRİYORUM’ DİYEN KARARLILIKTIR”

“Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın büyük mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bağımsızlığımızın sembolü olan cumhuriyetimiz, Türk asrının ilham kaynağı, büyük ve güçlü Türkiye hedefimizin kilometre taşıdır.

Cumhuriyet, Çanakkale’de ‘Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum’ diyen kararlılıktır, İstanbul’un işgali sırasında boğazı yayan düşman gemilerine bakıp ‘Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum’ diyen iradedir. Geldikleri gibi gidecekler.’ Cumhuriyet, en büyük eserini gençliğe emanet eden ve ‘Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar ayakta kalacaktır’ diyen, kahramanlığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyük Taarruz’da ‘Vakit bitti, zafer bizimdir’ diyen inançtır. Silah yoldaşlarımız, aziz vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bir asırdır değişmeyen heyecanımız ve inancımızla Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.”

canakcihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu